EVENTS

"ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΑΞΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΣΕ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ"

Τρίτη 28 Φεβρουαρίου 2017

Το Ευρωπαϊκό Κέντρο Αριστείας Jean Monnet του Πανεπιστημίου Αθηνών σας προσκαλεί στην εναρκτήρια επιστημονική συνάντηση με θέμα «Μιλώντας για τις Ευρωπαϊκές Αξίες και τα δικαιώματα του Πολίτη σε Πολυ-πολιτισμικά Σχολεία» («Promoting European Values and Citizenship in Multicultural Classrooms») που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 10 Μαρτίου 2017, 17.00-20.00 στην Αίθουσα Διαλέξεων του Ευρωπαϊκού Οργανισμού Δημοσίου Δικαίου στην Αθήνα (Πολυγνώτου 2 και Διοσκούρων, Πλάκα, Αθήνα) στο πλαίσιο των Jean Monnet Projects του Erasmus+.

Η επιστημονική συνάντηση θα σηματοδοτήσει την έναρξη ενός διετούς προγράμματος επιμορφωτικών σεμιναρίων που στόχο έχουν να προσφέρουν στους συμμετέχοντες επιμόρφωση και υψηλής ποιότητας κατάρτιση σε σύγχρονες τεχνικές, σε καινοτόμες μεθόδους διδασκαλίας και σε επίκαιρα ζητήματα που αφορούν τις προκλήσεις των νέων κάθε εθνικότητας ως Ευρωπαίων πολιτών.

Συνημμένα θα βρείτε το αναλυτικό πρόγραμμα, την πρόσκληση καθώς και την φόρμα συμμετοχής προς συμπλήρωση.

Για κάθε πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο: 210 7220508